Різниця між B2B та B2C маркетингом в онлайн-бізнесі
Маркетинг у моделях B2B (бізнес для бізнесу) та B2C (бізнес для споживача) має значні відмінності, зокрема у підходах до продажів, комунікації та стратегії.
Вірус COVID-19 не тільки завдає удару здоров'ю людей і вносить зміни в наше звичне життя, але й жорстко відчуває бізнес. Проте сидіти склавши руки, опустивши голову - не вихід.
Звісно, авіаперевізникам, транспортним компаніям, готельному бізнесу, турфірмам тощо. зараз не позаздриш. І якщо великі компанії мають внутрішні резерви, щоб перечекати й йти далі, то для середнього та малого бізнесу ситуація складніша, а для ще незміцнілих проектів може бути навіть критичною.
Але! Які тенденції спостерігаються насправді!? За останні дні активність користувачів в інтернеті зросла дуже суттєво. Так, в "Укртелекомі" зафіксували зростання обсягів трафіку у мережі приблизно на 30%.
Давайте подивимося на тренди за останні дні – крива показує, як продажі з офлайну перетікають в онлайн:
Ті користувачі, які раніше в інтернеті не купували або купували рідко - зараз активно шукають товари та послуги. І якщо вашої реклами немає чи вона на останніх місцях у Гуглі, то вершки з цих нових користувачів зніматимуть конкуренти! І ці нові користувачі запам'ятають ті сайти, на які вони зараз зайдуть.
Загалом нам бачиться кілька обов'язкових дій, які потрібні зараз усім підприємцям:
1. Оцінити, чи можна отримувати частку продажів, перенісши сервіс з офлайну в онлайн із збереженням рентабельності.
Ресторани, кафе, навіть малі кав'ярні активно стали пропонувати доставку їжі через сервіси Glovo, Raketa і т.п. Це хороша можливість залишатися на плаву і утримувати своїх клієнтів. Але конкуренція висока, тож треба вихитрятися. Як варіант, привабливою пропозицією може стати безкоштовна доставка, знижка при замовленні меню на весь день та ін. – вирішувати маркетологам.
Подумайте, можливо, ви також зможете надати послугу, забравши замовлення самостійно чи через службу доставки? Наприклад, збір заявок на ремонт взуття, одягу, техніки, електроніки, клінінг речей тощо легко перевести в онлайн. Потрібно лише проінформувати людей про це – запустіть рекламу як тест. Для початку, у невеликому радіусі, звідки вам зручно прийматиме заявки. Якщо піде попит – розширюйте.
2. Якщо технічно продавати послуги та товари зараз немає можливості, то що можна зробити, щоб не дати клієнтам забути про себе?
Фітнес-клуби, танцювальні школи, студії йоги пропонують своїм клієнтам онлайн-уроки та майстер-класи. Як безкоштовні, так і платні. Тут грає роль не так грошова вигода, скільки боротьба за клієнта: утримання контакту, прояв турботи.
Наслідуючи цей приклад, наприклад, салонам краси доречно надавати корисний контент, щоб залучати аудиторію!
Косметолог може давати корисні поради щодо догляду за обличчям у домашніх умовах, перукар – рекомендації щодо вибору засобів, масажист – про будову м'язової системи та важливість масажу для здоров'я, реабілітолог – практичні уроки з гімнастики тощо.
Інструментом для такої комунікації, звісно, виступають соціальні мережі.
Подібна активність при малих витратах (година часу спеціаліста на день на запис відео або вихід у прямий ефір) буде працювати тільки в плюс для бізнесу:
реально корисні матеріали підвищать залучення поточної аудиторії соц. сторінок (у майбутньому вас бачитимуть частіше у стрічці);
люди цінують корисний, щирий контент, тому ви підвищите імідж вашої компанії;
якщо ви запустите рекламу постів із порадами/рекомендаціями, то залучите більше передплатників, цільової аудиторії.
Як ймовірний результат всього – експертизі ваших фахівців довірятимуть більше і, коли закінчиться карантин, потік клієнтів у ваші офлайн точки зросте.
3. Будувати плани підвищення продажів, коли все закінчиться (акції, запуск іміджевої реклами, агресивний ремаркетинг і т.д.)
У кризу багато хто скорочує витрати, і ситуація з коронавірусом не виняток: через паніку бізнес частково урізує бюджети на рекламні кампанії. Але чи варто поспішати?
Піддаючись паніці та упадницьким настроям, ви самі заводите свій бізнес у глухий кут!
Подумайте самі:Люди (ваша цільова аудиторія) нікуди не зникли. Вони, як і раніше, потребують продуктів харчування, речей, послуг, у них є потреба організації вільного часу. Тоді, відключаючи рекламу або скорочуючи рекламний бюджет, ви кажете своїм споживачам "ні", а ваші потенційні гроші підуть у кишеню вашому конкуренту.
Що роблять ваші конкуренти?
Пішли у “застій”? – Користуйтеся нагодою, займіть їхнє місце. Чим нижча конкуренція, тим дешевше обходитимуться вам конверсії. І ми маємо тому реальне підтвердження!
Дивіться самі: нижче приклад з рекламного облікового запису одного клієнта, вся конфіденційна інформація прихована зі зрозумілих міркувань.
Ніша: послуги.
Сегмент: В2С.
Географія: Київ.
У період після оголошення карантину в Україні кількість конверсій збільшилась, а їхня вартість знизилася. Причина? Конкуренти відключили рекламу чи знизили бюджети. Ось наочно:
Синя лінія – кількість конверсій, червона – вартість конверсії.
Конкуренти продовжують рекламуватись? – Тим більше, вам необхідно тримати своє місце на ринку!
Будь-який підприємливий бізнес не стоїть на місці, думає і думає на три кроки вперед. Що потрібно зробити, коли ослабла конкуренція та боротьба за місце під сонцем (читай, позицію у Гуглі)? Звичайно, виходити на ринок і завойовувати місця!
Ми періодично моніторимо пошукову видачу Гугла щодо аналізу наших конкурентів і конкурентів наших клієнтів. Так ось: за кілька днів після оголошення карантину ми помітили появу нових осіб у пошуку Гугла! Навіть у нішах, у які роками ніхто не міг пробитися!
Якщо для вас це очевидні аргументи, подумайте, чи знижувати активність в онлайні на час карантину.
Тепер поговоримо про те, як скоригувати рекламну стратегію, якщо ваш бізнес зосереджений в онлайні. Розумно дотримуватись наступних рекомендацій:
Пошукові кампанії мають працювати, адже ви нічого не втрачаєте. Це тип реклами, яка показується під запит користувача - відповідно, якщо є попит - показується ваша реклама, якщо попиту (запиту) немає - не показується, і значить немає витрат!
Залежно від ситуації, як варіант, на Пошуку можна звузити кампанію до найконверсійніших ключових слів (наприклад, відключити семантику типу “найкращі холодильники 2020” та залишити “холодильник купити”, “холодильник доставка додому”).
Особлива увага – ремаркетингу. Зараз доречні не лише конверсійні кампанії з ремаркетингом, а й брендові з перспективою зміцнити позиції бренду і отримати більше обороту продажів, коли закінчиться карантин.
“Підштовхніть” свого споживача!
Користуйтеся тим, що багато людей проводять більше часу вдома. Про що вони мріяли, що планували, коли з'явиться час?
Закінчити ремонт, зайнятися самонавчанням або освітою своїх дітей онлайн або на перспективу, вибрати СТО, де зробити ремонт свого автомобіля, приділити увагу своєму здоров'ю, почитати відгуки про лікарів і вибрати клініку, купити рибок або вибрати підрядника, де зробити собі веб-сайт і т.д. .д.
Ось чим може спантеличувати себе аудиторія, що знаходиться вдома на карантині. Так направте свою рекламу на надання корисних в поточних умовах послуг і специфічних товарів населенню, і рекламу послуг і товарів, купівля яких планується заздалегідь! Запустіть нову рекламну кампанію із новими креативами!
Продаєте оздоблювальні матеріали? - Простимулюйте людей закінчити ремонт будинку. Продаєте рослини? – Запропонуйте здійснити давню мрію та озеленити квартиру. Ви представник приватної клініки, лабораторії? – Нагадайте людям, що профілактика – найкращий засіб від хвороб! Запропонуйте пройти планові обстеження, аналізи, УЗД або прийом лікаря онлайн (якщо, наприклад, немає потреби в огляді лікарем).
Як варіант збору лідів можна протестувати рекламу з пропозицією забронювати послугу зі знижкою, щоб скористатися нею, коли режим життя нормалізується.
Як ми вже радили вище, хорошим рішенням для залучення нової цільової аудиторії може стати просування публікацій з корисним контентом у соціальних мережах.
Багатьом видам бізнесу все ж таки не уникнути збитків. Але і з цього можна отримати своєрідну вигоду. Перепрофілюйтеся в менторів! – Розкажіть через соціальні сторінки вашої компанії про свій бізнес, становлення, поточні труднощі та розв'язання проблем, як ви виживаєте в період карантину і які дії робите для порятунку бізнесу. Люди цінують відвертість!
До речі, просування навчальних онлайн-курсів є актуальним як ніколи. Рекламодавці цього продукту "тиснуть" на те, що зараз найкращий час для саморозвитку.
Чому б не спробувати продавати те, що ви можете робити добре? Круті в управлінні бізнесом, проєктуєте сайти, випікаєте смачні пироги? Спробуйте записати уроки про це або провести онлайн-трансляцію - не важливо для продажу або просто для піару - цей досвід стане гарним вкладенням не тільки на період карантину, а й у перспективі.
Генеруйте і втілюйте – зараз саме час! ;)
Якщо вам потрібна консультація, є питання, як рекламуватись у період карантину та після нього, давайте кооперуватися! – Телефонуйте нам для консультації, ми знайдемо для вас оптимальне рішення!
Усім здоров'я, 36,6, крутих ідей під час карантину та вибухових продажів після нього!
Є питання по статті? - Задайте їх нам, ми з радістю відповімо Вам!
Маркетинг у моделях B2B (бізнес для бізнесу) та B2C (бізнес для споживача) має значні відмінності, зокрема у підходах до продажів, комунікації та стратегії.
Пошукова оптимізація (SEO) є невід’ємною частиною онлайн-маркетингу, і зміни в алгоритмах Google можуть значно вплинути на видимість вашого вебсайту в пошукових системах. У 2025 році SEO-стратегії набудуть нових особливостей, враховуючи інновації у штучному інтелекті, еволюцію користувацьких запитів і зміни в алгоритмах Google. Як бізнесам підготуватися до цих змін і адаптувати свої стратегії для досягнення найкращих результатів? Давайте розглянемо це питання.
Веб-дизайн є ключовим елементом у створенні сайту, який не лише приваблює користувачів, а й забезпечує високий рівень конверсії. Конверсія — це процес перетворення відвідувачів на клієнтів або користувачів, які виконують бажану дію, будь то покупка, підписка на розсилку або заповнення форми. Ось кілька базових понять веб-дизайну, які допоможуть вам покращити конверсію вашого сайту.
Свята, відпустки та інші сезонні події створюють прекрасний привід для активного рекламування. Створіть спеціальні рекламні сезонні кампанії, спрямовані на задоволення потреб вашої аудиторії в цей період. Наприклад, великодні або новорічні знижки, літні акції або осінні пропозиції — усе це може привернути увагу клієнтів.
Правильно спроєктована сезонна рекламна активність може послужити важливим кроком до масштабування бізнесу. Збільшення продажів у сезон призведе до залучення нових клієнтів, які стануть постійними споживачами вашого товару чи послуги.
Бізнесу слід розбиратися в основних поняттях таргетованої реклами у Фейсбук та Інстаграм та інших соціальних мережах, щоб спілкуватися з таргетологами однією мовою та ставити правильні питання. Якісна комунікація допомагає грамотно витрачати рекламний бюджет та отримувати очікувані результати. То що ж варто знати підприємцю про таргет у Фейсбук та Інстаграм? Давайте розбиратися 😉