Де та навіщо використовувати ВІДЕОКОНТЕНТ у рекламі

Час читання: 5 хвилин

Останні кілька років рейтинги трендів у сучасній інтернет-рекламі часто очолює відеоконтент. Давайте розберемося, чи це панацея і чи потрібно всім терміново бігти і замовляти відеоролик для реклами в інтернеті?

Раніше ми вже писали про те, як відеокампанія на Youtube принесла 32% конверсій у медичній тематиці. Але відповідні та якісні відеоматеріали були лише однією зі складових досягнення такого результату.

Для початку розберемося, де саме, на яких основних майданчиках та в яких саме типах рекламних кампаній ми можемо використовувати відеоролики, як рекламні оголошення.

  • Google Ads:

  • Відеокампанії на YouTube. Із цим все зрозуміло, без відео тут ніяк. Але якщо через КМС-кампанію зайти, то можна і тільки із зображеннями на YouTube показуватися, не багато хто це знає, але сьогодні не про це;

  • КМС-кампанія. Тут звичайно ж можна додати в оголошення відео і воно буде показуватися паралельно із зображенням. Але, на відміну від відеокампанії, додавання цього елемента не є обов'язковим. Та й додати в оголошення виключно відео теж не вийде, графічне зображення має бути обов'язково;

  • У кампанії для додатків також можна додати відео.

* Враховуючи наявність зображень у розширеннях пошукових кампаній, можливо, скоро і в пошуковій рекламі можна буде відеоконтент використовувати)

  • Facebook/Instagram. Використовувати рекламні відеоролики в таргетованій рекламі найчастіше досить доречно. Використання відеоматеріалів передбачено за всіх цілей (типів) кампаній, крім того є спеціальна мета “Перегляди відео” для показів відеореклами;

  • І звісно ж TikTok. Ось тільки на відміну від інших популярних соціальних. мереж як матеріали для рекламних оголошень тут можна використовувати виключно відео, що і логічно. Але як, кому і для чого запускати рекламу в TikTok, це вже зовсім інша тема.

Також не варто забувати, що ролики можуть бути дуже різними залежно від мети: корпоративні, рекламні, брендові, експлейнери (що пояснюють ролики) і т.д.

Залежно від формату виробництва: зняті на камеру, мальовані та ін. Використовувати для реклами в теорії можна всі ці ролики, все ж таки залежить тільки від мети, рекламної стратегії та фантазії маркетолога.

Але зупинимося докладніше на рекламних (що продають) роликах. Як зробити його так, щоб він приніс результати:

  • Перший і це головний пункт - довірте виробництво ролика професіоналам. Якщо відео буде готувати досвідчений продакшн, інші моменти будуть автоматично враховані. Погодьтеся, відео власного виробництва може підійде для сторіс в Instagram, але для масштабної (і не тільки) рекламної кампанії потрібно використовувати якісний продуманий до дрібниць відеоконтент;

  • пам'ятайте про мету. Вибирати формат, прописувати сценарій та вбудовувати ролик у рекламну стратегію потрібно виходячи з мети (продати, запам'ятатися, зацікавити тощо);

  • думайте наперед. Враховуючи те, що створення ролика є досить витратним заходом, робіть його максимально гнучким. Тобто під час створення ролика для YouTube-каналу тривалістю 20 хв. пам'ятайте, що за кілька місяців чи років його можна вкоротити до 1 хв., обрізати під квадрат і використовувати для таргетованої реклами;

  • створюйте відразу кілька варіантів, при цьому не однотипних. Який би продуманий не був ролик, процес А/Б-тестування ніхто не скасовував;

  • творчий креатив у відеоконтенті має бути, але має бути доречним. Тут важливо не закреативити так, щоб не було зрозуміло, що й навіщо рекламуємо, тобто знову ж таки “пам'ятаємо про вихідну мету”;

  • не забуваємо про те, що будь-який контент (а особливо реклама) перегортається дуже швидко, тому, що ви продаєте і чому потрібно купити саме у вас, потрібно донести на початку ролика.

Також розберемо плюси та мінуси відеооголошень у порівнянні зі старими добрими зображеннями:

+ Почнемо з плюсів. З відеорекламою набагато більше можливостей донести потрібну інформацію, тобто набагато більше можна вмістити в напівхвилинний ролик, ніж статичне зображення, можна краще розкрити суть продукту або послуги. Також у ролику більше простору для творчості. Грамотно зроблений ролик приковує погляд користувача, він частіше помітніший. А також саме відео може залишитись у пам'яті надовго. Всі ж таки пам'ятають парочку телевізійних рекламних роликів з дитинства?))

- Звичайно ж відео вимагає набагато більше вкладення коштів та часу, ніж зображення. Більше того, найчастіше у вартість послуг інтернет-маркетолога входить створення графічних креативів для реклами, а ось для створення роликів вже потрібно буде виділяти додаткові кошти. І якщо ви думали, що замовили ролик і все, ваша участь закінчилася, то ні, найчастіше створення ролика – це спільний і нешвидкий процес. Також, у порівнянні із зображенням, висока ймовірність, що основний посил користувач просто не дочекається і перегорне відео ще до того, як у ролику з'явиться значуща інформація.

Ну і нарешті на реальних прикладах з нашої практики розберемо як ефективно використовувати відеоконтент, і чому в якихось випадках він спрацьовує на рівні і навіть краще ніж зображення, а в якихось ні.

Кейс 1

Тематика - Медицина

Географія - Україна

Інструменти - Google Ads

Так, цей приклад ми вже показували, але тут добре видно, коли відеокампанія спрацьовує з метою продажу.

 

 

Окрім відеокампанії у проекті працюють також пошукові та КМС-кампанії. Вартість конверсій з відеокампанії всього на 9% більше, ніж у середньому по обліковому запису - це відмінний результат! І при цьому цей тип РК приніс 32% загальної кількості конверсій за рік. Тобто, якби в цьому проекті використовувалася виключно пошукова реклама, то клієнт не отримав би як мінімум 32% заявок.

Кейс 2

Тематика - продуктовий FMCG (товари широкого вжитку)

Географія - Київ

Інструменти - Facebook/Instagram

Для цього проекту ми мали досить якісний відеоконтент, який ми з радістю використовували. І ось перший приклад, кампанія на холодну аудиторію, тобто це перший дотик із користувачами. Результат в наявності, відеокреатив явно поступається зображенням.

 

 

У другому випадку ціна за результат (за почате листування) з відеооголошень - приблизно на рівні із зображеннями.

 

 

Чому ж у першому кейсі відеокампанія так добре спрацювала. Сама послуга є досить складною, її потрібно пояснювати, відео для цього добре підходить. Також формат оголошень на Youtube, який ми використовували, забезпечує перегляд перших секунд відео, відповідно, була можливість привернути увагу аудиторії.

У випадку з другим кейсом все також логічно - коли ми таргетувалися на холодну аудиторію, то за допомогою зображення ми доносили основну інформацію з одного погляду на креатив, а ось відео швидше за все перегорталося і не чіпляло погляд.

Але коли ми відео показували вже тим, хто був знайомий з брендом і бачив оголошення раніше, вони вже розуміли про що буде відеоролик і зацікавленість була вищою!

Які висновки можна зробити? Відеоконтент у сучасній рекламі важливий, він обов'язково має бути! Його можна і потрібно використовувати, з різними цілями – і охоплення, і конверсії, і брендинг. Тільки завжди, повторюся, завжди потрібно думати, чи підходить відеореклама в тому чи іншому випадку, продумувати рекламну стратегію під кожен проект і... звичайно проводити систематично А/Б-тестування та аналіз результатів – і тоді рентабельне щастя практично у вас у кишені!

Всім конверсій! :)

Задати питання

Є питання по статті? - Задайте їх нам, ми з радістю відповімо Вам!

Читайте також:

  • Алгоритми Google Ads проти Вашого бізнесу

    Цілі бізнесу та алгоритмів Google Ads: реальні кейси

    Коли ви налаштовуєте рекламну кампанію в Google Ads, здається, що система сама хоче зробити її максимально ефективною. Google обіцяє автоматизовані рішення, які оптимізують ваші витрати та збільшують прибуток. Але чи завжди це так на практиці? Давайте розбиратися разом.

  • Реклама в міжсезоння: зупиняти чи оптимізувати?

    Як бути з рекламою, коли сезон завершується, а попит на ваш продукт падає? Вимикати її повністю чи залишити хоча б щось працювати? Відповідь на це питання ми знайшли, співпрацюючи з нашим клієнтом, який продає різні види плівок для вікон і скла: тонуючі, захисні, декоративні та автомобільні.

    Декілька років поспіль у грудні реклама ставала на паузу, повертаючись у роботу ближче до весни. Але одного разу ми вирішили це змінити. Зібрали переконливі аргументи, що може дати реклама в міжсезоння для бізнесу клієнта, і ось до яких результатів це призвело

  • Як розробка нового сайту збільшила результат в 2 рази

    Як зміни на сайті змінили долю бізнесу: захоплива історія успіху
    Ви коли-небудь замислювалися, наскільки важливий дизайн і зручність вашого сайту? Якщо ні, то ця історія відкриє вам очі! Наш клієнт пройшов через чималі виклики, перш ніж його бізнес вийшов на новий рівень завдяки правильному підходу до створення сайту. І ми готові поділитися цією захопливою історією!

  • Коли чекати результатів від реклами?

    Рентабельність в кожному випадку і для кожного проекту – індивідуальна. Якщо бізнес гарно відбудований з середини, рекламна кампанія системно оптимізується і немає явно негативних зовнішніх факторів, що впливають на попит, то прибуток не змусить себе чекати, а ROMI покаже, наскільки можна далі масштабувати рекламні кампанії і скільки отримувати прибутку. Але не варто себе обманювати та марити ілюзіями, що прямо зі старту рекламна кампанія буде працювати по максимуму! Ні, давайте бути реалістами. В більшості випадків для виходу в рентабуельність потрібно декілька місяців. Іноді все добре працює з першого, другого місяца рекламної кампанії. Але бувають і інші крайнощі, коли лише через 8-10-12 місяців реклама стає окупною, я тоді приносить вже гарний чистий прибуток.