Останні кілька років рейтинги трендів у сучасній інтернет-рекламі часто очолює відеоконтент. Давайте розберемося, чи це панацея і чи потрібно всім терміново бігти і замовляти відеоролик для реклами в інтернеті?
Раніше ми вже писали про те, як відеокампанія на Youtube принесла 32% конверсій у медичній тематиці. Але відповідні та якісні відеоматеріали були лише однією зі складових досягнення такого результату.
Для початку розберемося, де саме, на яких основних майданчиках та в яких саме типах рекламних кампаній ми можемо використовувати відеоролики, як рекламні оголошення.
-
Google Ads:
-
Відеокампанії на YouTube. Із цим все зрозуміло, без відео тут ніяк. Але якщо через КМС-кампанію зайти, то можна і тільки із зображеннями на YouTube показуватися, не багато хто це знає, але сьогодні не про це;
-
КМС-кампанія. Тут звичайно ж можна додати в оголошення відео і воно буде показуватися паралельно із зображенням. Але, на відміну від відеокампанії, додавання цього елемента не є обов'язковим. Та й додати в оголошення виключно відео теж не вийде, графічне зображення має бути обов'язково;
-
У кампанії для додатків також можна додати відео.
* Враховуючи наявність зображень у розширеннях пошукових кампаній, можливо, скоро і в пошуковій рекламі можна буде відеоконтент використовувати)
-
Facebook/Instagram. Використовувати рекламні відеоролики в таргетованій рекламі найчастіше досить доречно. Використання відеоматеріалів передбачено за всіх цілей (типів) кампаній, крім того є спеціальна мета “Перегляди відео” для показів відеореклами;
-
І звісно ж TikTok. Ось тільки на відміну від інших популярних соціальних. мереж як матеріали для рекламних оголошень тут можна використовувати виключно відео, що і логічно. Але як, кому і для чого запускати рекламу в TikTok, це вже зовсім інша тема.
Також не варто забувати, що ролики можуть бути дуже різними залежно від мети: корпоративні, рекламні, брендові, експлейнери (що пояснюють ролики) і т.д.
Залежно від формату виробництва: зняті на камеру, мальовані та ін. Використовувати для реклами в теорії можна всі ці ролики, все ж таки залежить тільки від мети, рекламної стратегії та фантазії маркетолога.
Але зупинимося докладніше на рекламних (що продають) роликах. Як зробити його так, щоб він приніс результати:
-
Перший і це головний пункт - довірте виробництво ролика професіоналам. Якщо відео буде готувати досвідчений продакшн, інші моменти будуть автоматично враховані. Погодьтеся, відео власного виробництва може підійде для сторіс в Instagram, але для масштабної (і не тільки) рекламної кампанії потрібно використовувати якісний продуманий до дрібниць відеоконтент;
-
пам'ятайте про мету. Вибирати формат, прописувати сценарій та вбудовувати ролик у рекламну стратегію потрібно виходячи з мети (продати, запам'ятатися, зацікавити тощо);
-
думайте наперед. Враховуючи те, що створення ролика є досить витратним заходом, робіть його максимально гнучким. Тобто під час створення ролика для YouTube-каналу тривалістю 20 хв. пам'ятайте, що за кілька місяців чи років його можна вкоротити до 1 хв., обрізати під квадрат і використовувати для таргетованої реклами;
-
створюйте відразу кілька варіантів, при цьому не однотипних. Який би продуманий не був ролик, процес А/Б-тестування ніхто не скасовував;
-
творчий креатив у відеоконтенті має бути, але має бути доречним. Тут важливо не закреативити так, щоб не було зрозуміло, що й навіщо рекламуємо, тобто знову ж таки “пам'ятаємо про вихідну мету”;
-
не забуваємо про те, що будь-який контент (а особливо реклама) перегортається дуже швидко, тому, що ви продаєте і чому потрібно купити саме у вас, потрібно донести на початку ролика.
Також розберемо плюси та мінуси відеооголошень у порівнянні зі старими добрими зображеннями:
+ Почнемо з плюсів. З відеорекламою набагато більше можливостей донести потрібну інформацію, тобто набагато більше можна вмістити в напівхвилинний ролик, ніж статичне зображення, можна краще розкрити суть продукту або послуги. Також у ролику більше простору для творчості. Грамотно зроблений ролик приковує погляд користувача, він частіше помітніший. А також саме відео може залишитись у пам'яті надовго. Всі ж таки пам'ятають парочку телевізійних рекламних роликів з дитинства?))
- Звичайно ж відео вимагає набагато більше вкладення коштів та часу, ніж зображення. Більше того, найчастіше у вартість послуг інтернет-маркетолога входить створення графічних креативів для реклами, а ось для створення роликів вже потрібно буде виділяти додаткові кошти. І якщо ви думали, що замовили ролик і все, ваша участь закінчилася, то ні, найчастіше створення ролика – це спільний і нешвидкий процес. Також, у порівнянні із зображенням, висока ймовірність, що основний посил користувач просто не дочекається і перегорне відео ще до того, як у ролику з'явиться значуща інформація.
Ну і нарешті на реальних прикладах з нашої практики розберемо як ефективно використовувати відеоконтент, і чому в якихось випадках він спрацьовує на рівні і навіть краще ніж зображення, а в якихось ні.
Кейс 1
Тематика - Медицина
Географія - Україна
Інструменти - Google Ads
Так, цей приклад ми вже показували, але тут добре видно, коли відеокампанія спрацьовує з метою продажу.
Окрім відеокампанії у проекті працюють також пошукові та КМС-кампанії. Вартість конверсій з відеокампанії всього на 9% більше, ніж у середньому по обліковому запису - це відмінний результат! І при цьому цей тип РК приніс 32% загальної кількості конверсій за рік. Тобто, якби в цьому проекті використовувалася виключно пошукова реклама, то клієнт не отримав би як мінімум 32% заявок.
Кейс 2
Тематика - продуктовий FMCG (товари широкого вжитку)
Географія - Київ
Інструменти - Facebook/Instagram
Для цього проекту ми мали досить якісний відеоконтент, який ми з радістю використовували. І ось перший приклад, кампанія на холодну аудиторію, тобто це перший дотик із користувачами. Результат в наявності, відеокреатив явно поступається зображенням.
У другому випадку ціна за результат (за почате листування) з відеооголошень - приблизно на рівні із зображеннями.
Чому ж у першому кейсі відеокампанія так добре спрацювала. Сама послуга є досить складною, її потрібно пояснювати, відео для цього добре підходить. Також формат оголошень на Youtube, який ми використовували, забезпечує перегляд перших секунд відео, відповідно, була можливість привернути увагу аудиторії.
У випадку з другим кейсом все також логічно - коли ми таргетувалися на холодну аудиторію, то за допомогою зображення ми доносили основну інформацію з одного погляду на креатив, а ось відео швидше за все перегорталося і не чіпляло погляд.
Але коли ми відео показували вже тим, хто був знайомий з брендом і бачив оголошення раніше, вони вже розуміли про що буде відеоролик і зацікавленість була вищою!
Які висновки можна зробити? Відеоконтент у сучасній рекламі важливий, він обов'язково має бути! Його можна і потрібно використовувати, з різними цілями – і охоплення, і конверсії, і брендинг. Тільки завжди, повторюся, завжди потрібно думати, чи підходить відеореклама в тому чи іншому випадку, продумувати рекламну стратегію під кожен проект і... звичайно проводити систематично А/Б-тестування та аналіз результатів – і тоді рентабельне щастя практично у вас у кишені!
Всім конверсій! :)