Кейс: контекстно-медійна мережа та конверсії. Чи можливо?

Час читання: 3 хвилин

Іноді стикаємося з думкою, що рекламні кампанії в контекстно-медійній мережі Google (КМС) - це не зовсім конверсійний інструмент, що це більше про бренд.

Контекстно-медійна мережа Google дозволяє звертатися до потенційних клієнтів за допомогою медійних оголошень з націленням, коли вони переглядають улюблені сайти або відео на YouTube, перевіряють пошту в Gmail або використовують мобільні сайти та програми.

Такий тип реклами ще називають "банерною", і це теж помилка, адже банери - це лише один із форматів оголошень у КМС-кампаніях.

Ми сьогодні збираємося спростувати міфи про контекстно-медійну мережу на прикладі рекламних кампаній двох проектів у досить складних тематиках - медицині та товарах LUXURY-сегменту.

Отже.

Тематика - Медицина

Географія - Україна

Інструменти - Google Ads

У рекламній стратегії цього проекту використовується кілька типів кампаній, зокрема КМС і пошукова. Саме ці типи ми і порівнюватимемо на предмет ефективності за ціною отриманої конверсії. КМС-кампанія активно використовується досить давно. Щоб не бути голослівними, а також для точності, візьмемо період в один рік для початку, з червня 2020 року по травень 2021 року. Червоним виділено результати КМС-кампаній, синім - пошукових кампаній.

Як бачимо, вартість конверсій практично не відрізняється у всіх рекламних кампаніях облікового запису, але пошукові РК приносять 26% (110 із 416), а контекстно-медійна мережа 34% (142 із 416) конверсій. А відеокомпанія ще більше, але сьогодні не про неї йдеться. Таким чином, якби в рекламній стратегії використовувалися тільки пошукові РК, то потенціал для цього проекту був би обмежений, але за допомогою інших типів кампаній, у т. ч. контекстно-медійних, вдалося збільшити кількість конверсій (цільових дій на сайті) практично в 4 рази.

Але ми на цьому не зупинилися і запустили A/B-тест у КМС-кампанії – змінили посадкову сторінку. Для пошукових кампаній вихідна посадкова сторінка була оптимальним варіантом - тут тестування ми проводили, а ЦА, що залучається з КМС можна було провести А/Б-експеримент з посадочними, так як аудиторія там лише щодо "тепла" і конвертувати її можуть різні сторінки по-різному!

Подивіться, що з цього вийшло. За результатами тестування в сумі за контекстно-медійними кампаніями вдалося отримати на 49% більше конверсій, ніж із пошукових, і вартість конверсії майже в 2 рази нижча:

Вопреки распространённому мнению контекстно-медийная сеть Google может приносить конверии в значительном количестве и по цене, часто более низкой, чем поисковые кампании, где аукцион иногда перегревается очень сильно.

 

Ось нижче ще один приклад – кейс з іншого проекту.

Тематика - товари LUXURY-сегмента

Географія - Франція

Інструменти - Google Ads

У стратегії було задіяно практично всі доступні типи рекламних кампаній - пошукові, КМС-кампанії, ремаркетингові, крос-ремаркетингові (ремаркетинг між двома сайтами з ідентичною ЦА) тощо. Нижче на скріншоті для порівняння виділено червоним кольором показники однієї пошукової та синім – однієї контекстно-медійної кампанії.

Видно, що ціна конверсії у пошуку – 44 євро, а в КМС – 30 євро, що на 32% дешевше. Так, КМС-кампанія дає при таких налаштуваннях у даній стратегії цього проекту не так багато конверсій, як пошукова рекламна кампанія, але все одно їх досить багато – 65 конверсій із мережі контекстно-медійної мережі проти 253-х – з пошуку. Як це 26%, і це не мало!

Висновок: КМС при вмілому настроюванні виконує не тільки брендингові завдання! Не потрібно списувати КМС-кампанії з рахунків у стратегіях, що продають. Все, що вам потрібно - це грамотне налаштування та системна їх оптимізація. І про А/Б-експерименти теж не слід забувати!

P.S. Деякі комерційні дані були приховані з міркувань конфіденційності.

 
 

Задати питання

Є питання по статті? - Задайте їх нам, ми з радістю відповімо Вам!

Читайте також:

  • Алгоритми Google Ads проти Вашого бізнесу

    Цілі бізнесу та алгоритмів Google Ads: реальні кейси

    Коли ви налаштовуєте рекламну кампанію в Google Ads, здається, що система сама хоче зробити її максимально ефективною. Google обіцяє автоматизовані рішення, які оптимізують ваші витрати та збільшують прибуток. Але чи завжди це так на практиці? Давайте розбиратися разом.

  • Реклама в міжсезоння: зупиняти чи оптимізувати?

    Як бути з рекламою, коли сезон завершується, а попит на ваш продукт падає? Вимикати її повністю чи залишити хоча б щось працювати? Відповідь на це питання ми знайшли, співпрацюючи з нашим клієнтом, який продає різні види плівок для вікон і скла: тонуючі, захисні, декоративні та автомобільні.

    Декілька років поспіль у грудні реклама ставала на паузу, повертаючись у роботу ближче до весни. Але одного разу ми вирішили це змінити. Зібрали переконливі аргументи, що може дати реклама в міжсезоння для бізнесу клієнта, і ось до яких результатів це призвело

  • Як розробка нового сайту збільшила результат в 2 рази

    Як зміни на сайті змінили долю бізнесу: захоплива історія успіху
    Ви коли-небудь замислювалися, наскільки важливий дизайн і зручність вашого сайту? Якщо ні, то ця історія відкриє вам очі! Наш клієнт пройшов через чималі виклики, перш ніж його бізнес вийшов на новий рівень завдяки правильному підходу до створення сайту. І ми готові поділитися цією захопливою історією!

  • Коли чекати результатів від реклами?

    Рентабельність в кожному випадку і для кожного проекту – індивідуальна. Якщо бізнес гарно відбудований з середини, рекламна кампанія системно оптимізується і немає явно негативних зовнішніх факторів, що впливають на попит, то прибуток не змусить себе чекати, а ROMI покаже, наскільки можна далі масштабувати рекламні кампанії і скільки отримувати прибутку. Але не варто себе обманювати та марити ілюзіями, що прямо зі старту рекламна кампанія буде працювати по максимуму! Ні, давайте бути реалістами. В більшості випадків для виходу в рентабуельність потрібно декілька місяців. Іноді все добре працює з першого, другого місяца рекламної кампанії. Але бувають і інші крайнощі, коли лише через 8-10-12 місяців реклама стає окупною, я тоді приносить вже гарний чистий прибуток.