Як отримати більше від реклами, або що можуть А/Б-тести?

Час читання: 2 хвилин

Кейс буде короткий, але цікавий та наочний.

Ви побачите, що таке А/Б-тестування (спліт-тестування) у контекстній рекламі на зрозумілому прикладі, а також, який результат це тестування може дати.

Як казав Гагарін – Поїхали! ;)

Кейс «А/В-тести у контекстній рекламі»

Маємо в обліковому записі пошукову рекламну кампанію. Як завжди, наше головне завдання – залучити на сайт багато конверсій (продажів) та витратити при цьому мінімум грошей. Способів – мільйон, але в даному випадку ми протестуємо дві різні стратегії призначення ставок у Google Ads та подивимося, яка краще спрацює.

У вихідній рекламній кампанії використовується стратегія ручного керування ставками із оптимізатором ціни за конверсію. Створюємо дубль вихідної РК та в ній налаштовуємо іншу стратегію – цільова ціна за конверсію.

Нехай вас не лякають найрозумніші назви цих стратегій – просто дивіться на таблицю та на різницю в цифрах, а опис стратегій можна почитати у довідці Google Ads.

Обидві кампанії працюють паралельно – одному користувачеві показується оголошення вихідної РК, іншому – експериментальної.

Чекаємо кілька тижнів, поки накопичиться достатня кількість статистики для правильних висновків (пам'ятаємо про репрезентативність статистичної вибірки).

Ось що отримуємо:

a b test kontekstnaya reklama Copy

Вихідна РК проти Експериментальної РК:

  • має вище CTR (10,42% проти 9,69%) – це добре!
  • має меншу ціну кліка (1,15 у.о. проти 1,62 у.о.) - це супер!
  • частіше показувалася у Пошуку (% показів 85,13% проти 66,37%) – це також добре!

Але при всьому цьому Вихідна РК у порівнянні з Експериментальною РК:

  • витратила 1066 у.о. (експериментальна РК - 835 у.о.)
  • принесла клієнту 27 конверсій (експериментальна – 32 конверсії)
  • ціна конверсії – 39 у.о. (експериментальна – 25 у.о.)

То нам «шашечки чи їхати»? Звісно, ​​їхати! ;)

Тому застосовуємо стратегію, що тестується, на постійній основі і радіємо, що тепер будемо отримувати на 19% більше продажів і на 22% менше витрачати грошей!

Висновки:

1. тестована стратегія спрацювала відчутно краще за початкову;

2. ніколи не покладаємось тільки на непрямі показники! Орієнтуємось на основні показники – макроконверсії (ліди/дзвінки/заявки/продажі);

3. продовжуємо А/Б-тести, скрізь і завжди, на різних рівнях структури рекламного облікового запису!

І четвертий висновок, найважливіший: на всі питання відповідати мають цифри, жодної інтуїції!

Усім продаж! :)


Задати питання

Є питання по статті? - Задайте їх нам, ми з радістю відповімо Вам!

Читайте також:

  • Реклама в міжсезоння: зупиняти чи оптимізувати?

    Як бути з рекламою, коли сезон завершується, а попит на ваш продукт падає? Вимикати її повністю чи залишити хоча б щось працювати? Відповідь на це питання ми знайшли, співпрацюючи з нашим клієнтом, який продає різні види плівок для вікон і скла: тонуючі, захисні, декоративні та автомобільні.

    Декілька років поспіль у грудні реклама ставала на паузу, повертаючись у роботу ближче до весни. Але одного разу ми вирішили це змінити. Зібрали переконливі аргументи, що може дати реклама в міжсезоння для бізнесу клієнта, і ось до яких результатів це призвело

  • Як розробка нового сайту збільшила результат в 2 рази

    Як зміни на сайті змінили долю бізнесу: захоплива історія успіху
    Ви коли-небудь замислювалися, наскільки важливий дизайн і зручність вашого сайту? Якщо ні, то ця історія відкриє вам очі! Наш клієнт пройшов через чималі виклики, перш ніж його бізнес вийшов на новий рівень завдяки правильному підходу до створення сайту. І ми готові поділитися цією захопливою історією!

  • Коли чекати результатів від реклами?

    Рентабельність в кожному випадку і для кожного проекту – індивідуальна. Якщо бізнес гарно відбудований з середини, рекламна кампанія системно оптимізується і немає явно негативних зовнішніх факторів, що впливають на попит, то прибуток не змусить себе чекати, а ROMI покаже, наскільки можна далі масштабувати рекламні кампанії і скільки отримувати прибутку. Але не варто себе обманювати та марити ілюзіями, що прямо зі старту рекламна кампанія буде працювати по максимуму! Ні, давайте бути реалістами. В більшості випадків для виходу в рентабуельність потрібно декілька місяців. Іноді все добре працює з першого, другого місяца рекламної кампанії. Але бувають і інші крайнощі, коли лише через 8-10-12 місяців реклама стає окупною, я тоді приносить вже гарний чистий прибуток.