Кому потрібна контекстна реклама, а кому таргетована?

Час читання: 3 хвилин

Коли потрібна контекстна реклама, а коли таргетована?

Питання з розряду «бути чи не бути?», але не для профі. Багато хто взагалі не поділяє дані поняття, вважаючи, що це одне й те саме. Досвідчені маркетологи точно знають, коли клієнтам потрібен контекст, а коли таргет. Ці види реклами в інтернеті мають різний підхід та принцип роботи, та залучають цільову аудиторію по-різному.

Який спосіб вибрати для просування вашого товару чи послуги? Давайте шукати відповідь.

Як продає контекстна реклама?

Якщо пояснити простими словами, цим способом просування є оголошення, яке демонструється або в результатах пошуку при введенні користувачем певного запиту, або в мережі сайтів-партнерів, тобто на будь-якому іншому сайті в інтернеті. Воно може мати вигляд тексту, банера або відео, і головна його мета – залучити клієнта до веб-сайту. Тому сайт точно має бути, інакше куди піде трафік?

Якщо говорити, наприклад, про пошукову рекламу, для складання ефективної контекстної реклами потрібно проведення аналізу існуючих запитів користувачів. Щоб не вийшло, що продаючи смачну стиглу велику ягоду, ви залучили зовсім іншу аудиторію, яка бажає «купити полуничку недорого».

Контекстна реклама однозначно підійде у випадках, коли:

  • необхідні швидкі ліди та оперативний результат;
  • товар чи послуга досить потрібні споживачеві.

Пошуковий контекст чудово продає вже підігрітій аудиторії, яка шукає конкретне вирішення своєї проблеми.

Тому цей вид просування завжди добре спрацьовує для бізнесу, який пропонує відомий і зрозумілий продукт. І абсолютно не підходить товарам та послугам, які є інноваційними та новими на ринку. З ними знайомити аудиторію слід у вигляді соціальних мереж, тобто таргета. І про нього далі.

Як просуває таргетована реклама?

Термін «таргет» буквально не сходить з вуст сучасних підприємців. Звучить він загадково, але приховує за собою досить зрозуміле трактування - реклама в соцмережах. Останні просто заповнили собою інтернет-простір, захоплюючи користувачів у свої нетрі, чим і користуються досвідчені маркетологи, просуваючи товари та послуги.

Головна особливість таргетованої реклами полягає в тому, що вона продає конкретну цільову аудиторію (ЦА), портрет якої ретельно змальований попередньо.

У хід тут йдуть різні характеристики - від статі та віку до інтересів і захоплень. Чим докладніше ви описуєте ЦА, тим більше шансів потрапити оголошенням, що таргетується, прямо в ціль.

   

В даному випадку не обов'язково мати повноцінний веб-ресурс, на який переходитимуть користувачі. У випадку з таргетом трафік часто прямує на сторінки в соціальних мережах, хоча це не завжди найкращий варіант, якщо є хороший сайт, що продає. Реклама в соцмережах однозначно підійде вам, якщо:

  • ви представляєте ринку абсолютно новий продукт, який не має аналогів;

  • вам потрібно проінформувати публіку про майбутній захід;

  • ви добре знаєте свою ЦА;

  • ваші клієнти проводять багато часу у соціальних мережах.

Таргетована реклама більше спрямована на знайомство користувача з продуктом, адже працює із непрогрітою аудиторією. І так, на неї поширюється велика кількість обмежень, пов'язаних із політикою соціальних мереж. Не все може пройти жорстку цензуру Facebook та Instagram, але професійні маркетологи легко оминають існуючі заборони. Креатив на допомогу!

А що по вартості?

Для багатьох вирішальним чинником на користь вибору того чи іншого виду реклами часто є ціна. В який бюджет обійдеться реклама в Гуглі? І скільки коштуватиме реклама у Фейсбуці? Якщо вам будуть говорити, що якась із них дешевша, не вірте! По-перше, немає у рекламі таких понять, як дешево чи дорого, є - ефективно/неефектино, рентабельно/нерентабельно тощо. Але намагатимемося спілкуватися простою мовою :)

 

Порівняння цих видів реклами за вартістю недоцільно, адже підсумкова ціна кампаній залежить від занадто великої кількості факторів. Серед них формат оголошення, його тематика, рівень конкуренції в ніші, безпосередньо налаштування в рекламному кабінеті та багато інших важливих критеріїв.

Єдина економія, яку ви можете собі дозволити в даному випадку, це найм фахівців для налаштування та запуску ефективної рекламної кампанії. Намагаючись реалізувати все самостійно або за допомогою друга, який «щось читав про таргети та контекст», є великий шанс злити бюджет, не отримавши очікуваного результату. Налаштування онлайн-реклами потребує досвіду та знань.

Замість висновку

Якщо, проаналізувавши свій бізнес, ви не знайшли 100% відповідності на випадки, коли застосовується та чи інша реклама, не засмучуйтесь. Найефективніший шлях - це стратегія, в якій буде задіяний і контекст, і таргет, щоб охопити максимальну кількість реципієнтів. Просто потрібна правильно вибудована стратегія, яка враховує всі тонкощі продукту, що просувається - товару або послуги.

Соціальні мережі б'ють всі рекорди по відвідуваності, тому не використовувати їхню могутність для просування схоже на злочин. Але і Google не пасе задніх, удосконалюючи систему пошуку, відкриваючи нові можливості для рекламодавців за допомогою аудиторного націлення (читайте наш цікавий кейс з аудиторного націлення).

Тому потрібно експлуатувати :) обидва інструменти, щоб виводити бізнес на новий рівень розвитку та успіху. Головне, діяти, а не чекати на диво.


 

Задати питання

Є питання по статті? - Задайте їх нам, ми з радістю відповімо Вам!