Простий А/В-тест допоміг підвищити продаж клієнту в 2 рази

Час читання: 3 хвилин

У будь-якому бізнесі є зони зростання. Тому важливо безперервно вдосконалювати стратегію розвитку та шукати нові шляхи, які піднімуть продажі. Ми ж, надаючи послуги з контекстної реклами, експериментуємо не лише в рамках Google Ads, але й проводимо для наших клієнтів А/Б тестування сайту, використовуючи інструмент Google Optimize.

Для початку трохи розповімо про можливості Google Optimize і чому його варто використовувати. За допомогою даного інструменту можна тестувати:

  • як працюватимуть різні варіанти однієї і тієї ж сторінки. Наприклад, можна створювати варіанти кнопки транзакції (змінити її колір, форму, текст заклику до дії і так далі);
  • як працюватимуть варіанти комбінацій елементів тієї самої сторінки. Наприклад, можна тестувати, яка комбінація з кількох варіантів "Заголовок розділу + картинка" привертає увагу і більше кліків;

  • різні URL-адреси. Корисно, якщо ви хочете дізнатися, яка з ваших сторінок сайту буде конвертувати краще.

Також на сьогоднішній день доступна опція персоналізації контенту сайту. Простою мовою, на підставі проведених експериментів, про які ми розповіли вище, різним аудиторіям можна показувати саме такі елементи сайту, на які ця аудиторія краще реагує.

goo opt

Перейдемо до практики. Покажемо вам приклад, як наша агенція за допомогою А/Б-експерименту Google Optimize допомогла одному з клієнтів підвищити конверсійність його сайту вдвічі, що прямо пропорційно говорить про підвищення прибутку вдвічі.

Вхідні дані

Галузь бізнесу: доставка товарів із США.

Тип експерименту: А/B тестування елементів сторінки.

Мета експерименту: перевірити, чи підвищиться коефіцієнт конверсій з додаванням кнопки «Зареєструватися та розпочати покупки» у видиму область екрана (без скролінгу сторінки вниз).

Тривалість експерименту: 27 днів.

Особливості налаштувань експерименту: розподіл трафіку – 50%/50% (тобто половина користувачів бачила сайт у його вихідному варіанті, інша половина – варіант із доданим елементом: кнопкою).

За конверсію прийнято: реєстрацію користувача на сайті. Спочатку можливість зареєструватися, щоб розпочати покупки, була лише в меню сайту. Ось, як виглядала шапка сайту у вихідному варіанті:

shoppex article 77  

А це експериментальний варіант, з доданою кнопкою  «Зареєструватися та розпочати покупки»:

shoppex art4Суть експерименту досить проста. Протягом 27 днів система показувала ці два варіанти головної сторінки сайту, рівномірно розподіляючи покази відвідувачам і збираючи статистику, в якому випадку відбувається більша кількість конверсій. За час дії тесту сайт відвідало 19646 користувачів.

Найцікавіша частина – отримання результатів експерименту. Ось що ми побачили в нашому випадку:

fffff Данні з Google Optimize

Сіра пунктирна лінія показує рівень коефіцієнта конверсії вихідного варіанту сайту. Суцільна зелена лінія показує рівень коефіцієнта конверсії для експериментального варіанту.

article 14 02 Данні з Google Analytics

1 – графік із відображенням коефіцієнта конверсії до експерименту (1,1%)

2 – графік із відображенням коефіцієнта конверсії під час експерименту (1,5)

3 – графік із відображенням коефіцієнта конверсії після закінчення експерименту. Кнопку «Зареєструватися та розпочати покупки» ще не відмалювали.

4 – графік із відображенням коефіцієнта конверсії після встановлення кнопки на сайт на постійній основі. Коефіцієнт конверсії становить 2,5%, що більш ніж у рази вище, ніж у вихідному варіанті сайту.

 

Підсумки: система віддала експериментальному варіанту 100% переваги. У цьому передбачається поліпшення цільового показника (коефіцієнт конверсії) на 121%.

Як бачимо, за допомогою доступних інструментів можна досягати більших результатів. У наведеному прикладі додавання всього лише одного елемента до вдалого місця на сайті призвело до збільшення продажів, а значить, і прибутку. Якщо у вас залишилися питання щодо даного кейсу або ви хочете поекспериментувати зі своїм сайтом, сміливо пишіть нам - будемо раді допомогти!


 

Задати питання

Є питання по статті? - Задайте їх нам, ми з радістю відповімо Вам!

Читайте також:

  • Реклама в міжсезоння: зупиняти чи оптимізувати?

    Як бути з рекламою, коли сезон завершується, а попит на ваш продукт падає? Вимикати її повністю чи залишити хоча б щось працювати? Відповідь на це питання ми знайшли, співпрацюючи з нашим клієнтом, який продає різні види плівок для вікон і скла: тонуючі, захисні, декоративні та автомобільні.

    Декілька років поспіль у грудні реклама ставала на паузу, повертаючись у роботу ближче до весни. Але одного разу ми вирішили це змінити. Зібрали переконливі аргументи, що може дати реклама в міжсезоння для бізнесу клієнта, і ось до яких результатів це призвело

  • Як розробка нового сайту збільшила результат в 2 рази

    Як зміни на сайті змінили долю бізнесу: захоплива історія успіху
    Ви коли-небудь замислювалися, наскільки важливий дизайн і зручність вашого сайту? Якщо ні, то ця історія відкриє вам очі! Наш клієнт пройшов через чималі виклики, перш ніж його бізнес вийшов на новий рівень завдяки правильному підходу до створення сайту. І ми готові поділитися цією захопливою історією!

  • Коли чекати результатів від реклами?

    Рентабельність в кожному випадку і для кожного проекту – індивідуальна. Якщо бізнес гарно відбудований з середини, рекламна кампанія системно оптимізується і немає явно негативних зовнішніх факторів, що впливають на попит, то прибуток не змусить себе чекати, а ROMI покаже, наскільки можна далі масштабувати рекламні кампанії і скільки отримувати прибутку. Але не варто себе обманювати та марити ілюзіями, що прямо зі старту рекламна кампанія буде працювати по максимуму! Ні, давайте бути реалістами. В більшості випадків для виходу в рентабуельність потрібно декілька місяців. Іноді все добре працює з першого, другого місяца рекламної кампанії. Але бувають і інші крайнощі, коли лише через 8-10-12 місяців реклама стає окупною, я тоді приносить вже гарний чистий прибуток.