ТОП-10 "граблів" бізнесу в контекстній і таргетованій рекламі

Час читання: 4 хвилин

Контекстна і таргетована реклама є потужним інструментом для залучення клієнтів та збільшення продажів. Проте, неправильне налаштування та ведення рекламних кампаній може призвести до марної витрати бюджету та відсутності бажаних результатів. Отже розглянемо ТОП-10 найпоширеніших помилок, яких припускаються підприємці в контекстній та таргетованій рекламі, та надамо поради щодо їх уникнення.

1. Не фіксуються і не підраховуються результати: Багато підприємців, запускаючи рекламу, не приділяють уваги фіксації отриманого результату. Через нерозуміння, як це зробити, через невизначеність критеріїв, за якими результат треба підраховувати або навіть черз просте небажання бізнес втрачає можливість оцінити ефективність своїх інвестицій та оптимізувати рекламні кампанії для досягнення кращих результатів. Це найпоширеніші "граблі" бізнесу(

Порада: Розробіть систему обліку та аналізу результатів ваших рекламних кампаній. Визначте ключові показники ефективності (KPI), за якими ви будете оцінювати успіх кампанії. Регулярно аналізуйте отримані дані та приймайте обґрунтовані рішення щодо оптимізації кампаній.

2. Немає чітко визначеної мети: Це другі  великі граблі - майже весь середній та малий бізнес ігнорує таку просту річ. А розплачується потім невірним розумінням результатів, хаосом в налаштуваннях і марними витратами. Перш ніж запустити контекстну рекламу, необхідно ЧІТКО визначити ціль та KPI (ключові показники ефективності),  за якими будете оцінювати результат і визначати посягнення цілі! І не просто визначити, а проговорити їх собі вголос!. Без розуміння того, чого ви хочете досягти за допомогою реклами, ваші зусилля будуть марними та неефективними.

Порада: Визначте конкретні, вимірювані, досяжні цілі (щось типу SMART:)) і критерії оцінки результатів Гарні приклади:

  • ціль - максимізація продажів на виділений бюджет. KPI тут буде - вартість конверсії (ліда, замовлення);
  • ціль - максимізація прибутку при сталому бюджеті. KPI тут - ROMI, тобто показник рентабельності рекламних вкладень. І саме ROMI, не ROAS! Оскільки мова тут про чистий прибуток, а не дохід;
  • ціль - популяризація бренду. Як KPI в такому випадку будуть показники охоплення ЦА, кількість показів, частота показів тощо.І при будь якому аналізі результату, коригуванні кампанії чи прийнятті подальших рішень завжди згадуйте  - яка ціль і по яких критеріях все оцінювати і планувати!

3. Відсутність нормальної рекламної стратегії: Деякі підприємці зосереджуються тільки на окремих інструментах контекстної реклами, таких як вибір напримклад, пошукова реклама, і не враховують ще десятки інших - ремаркетинг, динамічні кампанії, товарна реклама, таргет, товарний ремаркетинг, тощо. Це може призвести до того, що їхреклама буде неефективною, навіть якщо обрані інструменти налаштовані правильно. І підхід "Нам поки і цього буде достатньо, а потім побачимо" - НЕ СПРАЦЮЄ! З таким підходом зазвичай через пару місяців в голові лунає: "Дідько! Чому воно з'їдає бюджет, а продажів - одиниці!!??"

Приклад (максимально наближений до реальності):

Стратегія №1. Складається виключно з пошукових рекламних кампаній. Бюджет - 2000$/міс. Прибуток щомісяця - 1500$.

Стратегія №2. Тут - пошукові кампанії, динамічні кампанії, "перфоманс-макс", товарні кампанії, таргетингові та ремаркетингові кампанії. Бюджет - той самий 2000$. Прибуток - 3000$.

Висновок? Очевидний)

Порада: Розробіть зі своїм маркетологом-рекламістом комплексну стратегію, яка включатиме оптимальні інструменти контекстної реклами саме для вашого продукту. А також буде комплексно впливати спільними рекламними посилами та меседжами на вашу ЦА на самих різних майданчиках - і на пошуковій сторінці, і в соцмережі, і на сайті погоди, і на автомобільному форумі...

4. Недостатній бюджет: Для досягнення бажаних результатів в контекстній рекламі необхідно виділити адекватний поставленим цілям бюджет. Мільйон колій зламано маркетологами та бізнесом у дискусіях про бюджет. Часто бізнес міркує так "Спробуємо на малому бюджеті, а там якщо піде, то будемо збільшувати!". Ні! Спробувавши рекламу з недостатній бюджетом, і отримавши поганий результат вже ніхто, логічно, не буде нічого збільшувати... Це як купити в супермаркеті дешевенькі підгнивші персики і сподіватись, що вони будуть смачні і соковиті. Так і в рекламі - малий бюджет дасть нерентабельний результат і зіпсує всі враження. Порівняємо, що краще - вкласти 700$ і заробити чистими 100$ чи вкласти 2000$ і заробити ще 2000$. Оберіть, що вам до вподоби :)

Порада: Розрахуйте оптимальний бюджет для вашої рекламної кампанії, враховуючи ваші цілі та конкуренцію в вашій ніші. Регулярно аналізуйте ефективність ваших кампаній та коригуйте бюджет за обраними показниками.

5. Відсутність аналітики: Аналітика є ключовим інструментом для оцінки ефективності рекламних кампаній та й взагалі всіх дій в рекламі. Якщо ви не будете аналізувати дані, ви не зможете зрозуміти, що працює добре, а що потребує покращення. Аналітика - це перше, з чого все починається. Аналітика - і потім тільки реклама та просування.

Порада: Використовуйте Google Analytics-4 для відстеження ключових показників ефективності ваших кампаній. Аналізуйте дані та приймайте обґрунтовані рішення щодо результативності своїх дій.

6. Невміння інтерпретувати результат. Що може бути гірше за хибний висновок!? Аналіз даних є ключовим етапом в оцінці та оптимізації реклами. Неправильна інтерпретація отриманих результатів може призвести до помилкових висновків та неефективних подальших рішень і планів. Тут потрібні знання ключових рекламних метрик, принципів роботи рекламних алгоритмів  і розуміння основ аналізу і статистики, на якій власне і будується робота з цифровою рекламою.

Порада: Зверніться за допомогою до фахівців з аналітики, якщо ви не впевнені у своїх силах. Невміння правильного підрахунку результату може призвести до невірних висновків про ефективність кампанії. Важливо правильно розуміти зміст ключових показників, наприклад таких, як CTR, CR, СРС, СРА, ROMI/ROAS і багато ще цікавих метрик)

7. Ігнорування A/B тестування. A/B тестування дозволяє порівнювати різні варіанти усього - налаштувань, оголошень, стратегій, ключових слів, таргетингів тощо, та виявляти найбільш ефективні з них!

Порада: Регулярно проводьте A/B тестування на всіх етапах ркламної кампанії і масштабуйте виграшні варіанти та комбінації. У А/В-теста завжди прихований великий потенціал по удосконаленню ваших результатів!

8. Помилки таргетингу. Незнання своєї ЦА: Таргетинг дозволяє показувати ваші оголошення тільки тим користувачам, які найбільш зацікавлені у ваших товарах чи послугах. Це ваша ЦА. Неправильне налаштування таргетингу може призвести до того, що ваші оголошення будуть бачити люди, які не є вашою цільовою аудиторією. І тут важливо перед цим чітко розуміти, хто є ваша ЦА. Часта проблема - уявлення бізнесу про його ЦА часто не співпадає з реальною ЦА, яку вимальовують маркетологи після аналізу!

Порада: Визначіть портрет вашого цільового користувача і чітко таргетуйтесь на нього. Використовуйте різні параметри таргетингу, такі як географічне розташування, демографічні дані, інтереси, статуси та поведінка. Експериментуйте з різними варіантами таргетингу, щоб знайти найбільш ефективні.

9. Відсутність оптимізації кампаній: Контекстна реклама потребує постійної оптимізації для досягнення найкращих результатів. Якщо ви не будете регулярно аналізувати та коригувати свої кампанії, їх ефективність ніколи не буде максимальною, і про рентабельність можна забути... Тому зв'язка "аналіз + корегування" - че має бути системна і основна робота з рекламними кампаніями.

Порада: Регулярно аналізуйте всі сегменти трафіку за ключовими показниками ефективності ваших кампаній, такі як конверсія,  вартість залучення клієнта, ROI. Вносьте необхідні зміни в налаштування кампаній, щоб покращити їх результати.

10. Відсутність масштабування. Дуже часто спостерігаємо картину - бізнес запустив рекламну кампанію, вийшли в рентабельність - все круто і... все... З місяця в місяць нічого не змінюється. Стоїмо на місці... Якщо ваш ROMI позитивний, якщо ви досягли успіху загалом в контекстній чи таргетованій рекламі чи в окремих її аспектах , потрібно збільшувати, масштабувати ці результати на інші кампанії та напрямки.

Порада: Все аналізуйте! Все. І те, що дає гарні рентабельні результати - масштабуйте, щоб досягти більших результатів. Збільшуйте бюджети, розширюйте кампанії і отримуйте більше прибутку, адже саме заради нього все і задумувалось :)

Ці ТОП-10 помилок в рекламі я навожу для того аби хтось на них не наступив у черговий раз. Чоум це важливо? Це гроші... Ваші! Просто захотілось знову їх поберегти за вас :)) Всім конверсій!)

Задати питання

Є питання по статті? - Задайте їх нам, ми з радістю відповімо Вам!

Читайте також:

  • ROAS, ROI та ROMI: що це таке і чому ROAS – не завжди гарно?

    Контекстна і таргетована реклама є потужним інструментом для залучення клієнтів та збільшення продажів. Проте, неправильне налаштування та ведення рекламних кампаній може призвести до марної витрати бюджету та відсутності бажаних результатів. Отже розглянемо ТОП-10 найпоширеніших помилок, яких припускаються підприємці в контекстній та таргетованій рекламі, та надамо поради щодо їх уникнення.

  • Аналіз конкурентів у пошуковій видачі: інструменти та методи

    Аналіз конкурентів у пошуковій видачі (SERP) є одним із ключових етапів у SEO-просуванні сайту. Це дозволяє зрозуміти, які стратегії використовують ваші конкуренти, чому вони займають високі позиції та як ви можете перевершити їх у результатах пошуку.

  • ТОП-10 “граблів” бізнесу в контекстній і таргетованій рекламі

    Контекстна і таргетована реклама є потужним інструментом для залучення клієнтів та збільшення продажів. Проте, неправильне налаштування та ведення рекламних кампаній може призвести до марної витрати бюджету та відсутності бажаних результатів. Отже розглянемо ТОП-10 найпоширеніших помилок, яких припускаються підприємці в контекстній та таргетованій рекламі, та надамо поради щодо їх уникнення.

  • SEO у 2025 році: нові алгоритми Google і як до них адаптуватися

    Пошукова оптимізація (SEO) є невід’ємною частиною онлайн-маркетингу, і зміни в алгоритмах Google можуть значно вплинути на видимість вашого вебсайту в пошукових системах. У 2025 році SEO-стратегії набудуть нових особливостей, враховуючи інновації у штучному інтелекті, еволюцію користувацьких запитів і зміни в алгоритмах Google. Як бізнесам підготуватися до цих змін і адаптувати свої стратегії для досягнення найкращих результатів? Давайте розглянемо це питання.

  • Базові поняття веб-дизайну для покращення конверсії сайту

    Веб-дизайн є ключовим елементом у створенні сайту, який не лише приваблює користувачів, а й забезпечує високий рівень конверсії. Конверсія — це процес перетворення відвідувачів на клієнтів або користувачів, які виконують бажану дію, будь то покупка, підписка на розсилку або заповнення форми. Ось кілька базових понять веб-дизайну, які допоможуть вам покращити конверсію вашого сайту.